Pomagamy Mikołajowi

Wybierz list i przygotuj paczkę

Wybierz list i przygotuj paczkę

W „Liście do Mikołaja” dzieci opisują bardzo różne marzenia. Od ciepłych rękawiczek, samochodzika czy worka słodyczy po rower, którym dojadą do szkoły, albo wymarzone biurko. Wszystkie są prawdziwe. Nigdy nie zgadujemy, nie decydujemy sami.

O czym marzą dzieci

Najczęściej powtarzającą się prośbą w listach od dzieci są słodycze. Często najmłodsi proszą Mikołaja o przybory szkolne. Zdarzają się też niecodzienne prośby np. o worek treningowy, gitarę czy ciągnik rolniczy z przyczepą. Te również udaje się spełnić.

prezenty dla dzieci

Niektóre marzenia realizuje się łatwiej, inne trudniej. Czasem nie jesteśmy w stanie pomóc, choć bardzo byśmy chcieli. Cieszymy się jednak, że dzieci każdego roku obdarzają nas wielkim zaufaniem.

dzieci-listy-pisza

Jak zrealizować list?

W zakładce „Listy do Mikołaja”  znajdziesz wszystkie listy, które czekają na realizację. Zamieszczamy je na stronie 1 grudnia. Są one poddane wnikliwej weryfikacji, to znaczy że w worku znajdują się tylko te, których autorzy znaleźli się w danym roku w najtrudniejszej sytuacji i oni najbardziej potrzebują wsparcia i wizyty Mikołaja. To konieczne, gdyż listów zawsze przychodzi bardzo dużo.

Listy są umieszczane według gmin, z terenu których pochodzą autorzy.

Przy każdym liście znajduje się przycisk „Dodaj do worka”.

przykład jak kupić list

 

Po wybraniu listu do spełnienia możesz przejść do formularza i zakończyć wybór listów lub kontynuować dalsze przeglądanie i wybrać kolejne listy.

worek

Pamiętaj: List może zostać wybrany do spełnienia tylko przez jedną osobę – system o to zadba.

W formularzu poprosimy Cię o podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail i zamieszkania oraz numeru telefonu.

zamówienie

W momencie wysłania zgłoszenia, wybrane listy znikają ze strony.

W ciągu 48 godzin od zatwierdzenia listów do spełnienia skontaktujemy się z Tobą i poprosimy o potwierdzenie danych.

Prosimy byś był/a dostępny/a pod wskazanym numerem telefonu.

Jeżeli weryfikacja dobroczyńcy przebiegnie pomyślnie, wówczas pozostaje tylko jedno – kupić to o czym dziecko marzy i dostarczyć niezapakowaną paczkę do naszej siedziby.

Dziecko przedstawia w liście różne marzenia. Ty możesz wybrać jedno lub dwa, które zechcesz spełnić. 

Po zakupie prezentów wyślij je do siedziby Fundacji Pomagamy Mikołajowi lub do jednego z naszych oddziałów. Ważne, żebyś prezentów nie pakował w ozdobny papier lub torebki. Każdy prezent trafia do dzieci w identycznych workach, z logo akcji.

Na paczce koniecznie napisz numer listu, który realizujesz. Niech będzie on podany w widocznym miejscu, najlepiej na zewnątrz przesyłki. Nie wkładaj kartek z numerem do środka przesyłki, bo utrudnia nam to identyfikację zamówienia.

Numer listu znajduje się na liście, który otrzymasz na adres maila, możesz go także zapisać przy zamówieniu. Paczkę dostarcz najpóźniej do 19 grudnia! Jeśli możesz zeskanuj i wyślij nam list przewozowy.

Prezent możesz dostarczyć osobiście, wysłać pocztą lub kurierem na adres Fundacji Pomagamy Mikołajowi lub do jednego z naszych oddziałów.

Fundacja Pomagamy Mikołajowi, ul. Hallera 13, 07-410 Ostrołęka.

Gdzie jeszcze możesz zostawić prezenty:

Łomża: Restauracja „Cztery Pory Roku” przy ulicy Piłsudskiego 85.
Warszawa – w siedzibie partnera akcji: Fundacja Drabina Rozwoju, ul Dobra 5/2, (22) 646 48 38
Warszawa: Hostel Fabryka, ul 11 listopada 22

Jeżeli chcesz w inny sposób włączyć się w akcję napisz lub zadzwoń:  rafal@informedia.pl, tel. 29 760 91 92