Pomagamy Mikołajowi

Wspólnie sprawiliśmy dzieciom prawie tysiąc prezentów!

mikolaj2012 (63 z 68)Za nami siódma edycja akcji PomagamyMikołajowi.pl. Dzięki Wam kolejny raz udało nam się pomóc setkom dzieci, które tego potrzebowały. Dziękujemy!

Nie było łatwo. Do ostatnich godzin trwała walka o spełnienie pozostałych na stronie marzeń. Wiele rodzin liczyło w tym roku na nasze wsparcie. Ostatecznie udało się spełnić prośby aż z 682 listów od dzieci!

Już tydzień przed świętami Bożego Narodzenia w sztabie akcji PomagamyMikołajowi.pl panowała istna gorączka. Przychodziły kolejne paczki, które trzeba było zapakować do worków. Na trzy dni przed końcem, kiedy emocje sięgały zenitu worków zabrakło.
Na szczęście pomocną dłoń wyciągnęła firma Cellpak z Ostrołęki, która błyskawicznie przygotowała dla nas nowe opakowania. Dzięki nim wszystko zostało spakowane.

dzieciaki04Ogromne podziękowania kierujemy również do wolontariuszy, którzy poświęcali swój czas, by wszystko zorganizować. Sylwek, Basia, Marta, Kasia, Beata i Monika towarzyszą nam właściwie każdego roku. W sztabie akcji spędzają po kilka godzin dziennie, choć pracują, mają własne rodziny i obowiązki. Kiedy nadchodzą święta, zamiast szykować Wigilię wsiadają do samochodów, pakują paczki i rozwożą dzieciom.

Wielkim wsparciem są także partnerzy akcji. Na ich pomoc możemy liczyć na każdym polu. Fundacja Drabina Rozwoju wraz z wydawnictwem Dodo4Story wydała audiobook z bajką dla dzieci, który można było zakupić w salonach Empik. Część dochodu wydawnicwo przekazało na paczki dla dzieci. Do udziału w akcji PomagamyMikołajowi.pl dołączył także nowy partner - Grupa Energa. Firma z akcją związana jest od lat. To właśnie jej pracownicy zaczęli aktywnie wspierać działania na rzecz potrzebujących dzieci, kupować paczki i zaskakiwać pomysłowością.

Ponadto dziękujemy Fundacji Drabina Rozwoju, Hostelowi Fabryka w Warszawie i restauracji Cztery Pory Roku w Łomży za zorganizowanie punktów odbioru paczek. Jest to dla nas i darczyńców ogromne ułatwienie. Kiedy jest za późno na kuriera, poczta nie zdąża na czas, na  nich zawsze można liczyć.

wojtek dudkowski 1Każdego roku ogromnie ważnym zadaniem, jakie mają do zrealizowania wolontariusze, jest promocja akcji. Muszą zadbać o to, by wieść o potrzebujących maluchach dotarła do najdalszego zakątka świata. W tym roku pomogli nam w tym muzycy z Ostrołęki – zespół Droga na Ostrołękę i Piotr Grzyb. Wspólnie nagrali hymn naszej akcji pt. "Bądź przyjacielem Mikołaja", do którego słowa napisał Sławomir Olejniczak. Droga na Ostrołękę przekazała także na rzecz dzieci całkowity dochód ze sprzedaży swojego singla "Jeszcze czekaj na mnie".

Akcję promował też krótki film, który przygotowała dla nas agencja PressPlayFilm. Wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego powstania, a szczególnie naszym małym aktorkom – Nadii i Nataszy serdecznie dziękujemy.

Jednym z głównych kanałów komunikacyjnych akcji PomagamyMikołajowi.pl jest portal społecznościowy Facebook. Dzieki niemu docieramy do tysięcy ludzi, którzy chcą nam pomóc. W tym roku informacja o akcji ukazała się na kilkudziesięciu fanpejdżach, w tym u tak znanych jak zespół Coma, raper Grubson czy aktorka Daria Widawska. Pomocną dłoń wyciągnęli także pracownicy Facebooka –  Karolina Janus, Karol Karpiński i Peter Podolinsky. Zorganizowali kampanię, dzięki której dotarliśmy do 130 tysięcy nowych osób.  Dziękujemy!

Co roku zaskakuje nas jak wielką moc ma Internet. Dzięki niemu o naszej akcji wiedzą już ludzie na całym świecie. Kanada, o jezuStany Zjednoczone, Wielka Brytania, Dania, Niemcy. Ale nie zawodzą też ostrołęczanie. Na rzecz siódmej edycji akcji zbiórki zorganizował między innymi Szpital w Ostrołęce, apteka Za Rogiem przy ul. Sienkiewicza oraz siłownia Forma 5 Club. Jak co roku do pomocy przyłączyły się także szkoły, między innnymi Szkoła Podstawowa nr 2 oraz nr 6 w Ostrołęce.

Było aktywnie, zdrowo, muzycznie i międzynarodowo, ale przede wszystkim ogromne podziękowania należą się tym, którzy znaleźli w sobie pokłady dobroci, trochę wolnego czasu w przedświątecznej bieganinie i chęci by wybrać list dziecka, kupić prezent i spełnić jego największe marzenie. To najczęściej zwykli ludzi, którzy nie oczekują za to niczyjego uznania.

worki z prezentami mikołajaRozwieźliśmy prawie tysiąc paczek. Część spośród 682 listów zawierała prośby o prezenty dla całych rodzeństw. Niektórzy darczyńcy pozytywnie zaskoczyli swoją hojnością i wyrozumiałością wobec oczekiwań dzieci. Wśród prezentów znalazły się piękne gitary, sanki, ale też najnowsze gry komputerowe, markowe ubrania i zabawki. Zastanawiając się nad kupnem takiego prezentu wiele osób ma dylemat. Bo przecież za tę kwotę można kupić wiele innych, tańszych rzeczy. Trzeba jednak widzieć i zrozumieć radość dziecka, które po raz pierwszy nie poczuje się gorsze od rówieśników.

Każde z tych działań pozwoliło nam sprawić, by te święta znów były wyjątkowe. Widzieliśmy setki uśmiechów, wybuchów radości, niedowierzania połączonego z oczekiwaniem. Było warto. Dziękujemy, że znów się udało!


Organizatorzy akcji PomagamyMikołajowi.pl

partner pm-01