Pomagamy Mikołajowi

W Łysych koncertowo pomogli Mikołajowi

Po raz trzeci okazuje się, że Łyse to wyjątkowe miejsce na mapie Kurpiowszczyzny. Nasze niestrudzone wolontariuszki Beata Pisiak i Renata Kubeł szerzą tam wśród mieszkańców idee pomagania Mikołajowi. W niedzielę 11 grudnia zaprosiły całe rodziny na koncerty i kiermasz. 

lyse-pomagamy-mikolajowi-57

W tegorocznej edycji koncertu świątecznego udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum w Łysych.  Grupy i soliści zaprezentowali świąteczne utwory, wprowadzając słuchaczy w magiczną, gwiazdkową atmosferę. Gościnnie wystąpił zespół „Za 5 dwunasta”. Nie jednemu słuchaczowi udzielił się rockowy klimat.

Niedzielne spotkanie 11 grudnia, przyciągnęło całe rodziny. Dzieci zafascynowane były spotkaniem ze Świętym Mikołajem. Każde z nich, prosto z pakownego worka, otrzymało słodki upominek. Starsi zadowolić się mogli kawą i słodkościami w kawiarence lub skosztować świątecznych wędlin w kąciku degustacyjnym. Wędliny przygotowała firma JBB, oficjalny partner akcji Pomagamy Mikołajowi.

Akcja charytatywna na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń placówki i miejscowości. Koncertowi jak dotychczas towarzyszył kiermasz, na którym można było nabyć rękodzieło przygotowane przez uczniów, nauczycieli i przyjaciół szkoły. Warto podkreślić, że inicjatywa społeczności gimnazjalnej spotyka się z coraz większym odzewem ludzi dobrej woli.  Wolontariuszy, dobroczyńców i darczyńców przybywa z roku na rok. To im właśnie - osobom i instytucjom, które wspomagają akcję, dedykowany był tegoroczny koncert.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w tę szczytną imprezę serdecznie dziękujemy!

Tekst i zdjęcia Gimnazjum w Łysych. Dziękujemy!