Pomagamy Mikołajowi

Rozdajemy prezenty

Wczoraj udało nam się zrealizować ostatni list zamieszczony na stronie. Tym samym spełnionych zostało 601 marzeń dzieci z naszej okolicy. Część paczek została rozdysponowana pomiędzy wolontariuszy, którzy rozwiozą je do domów w poszczególnych miejscowościach. 35 paczek już trafiło do dzieci. Święty Mikołaj rozdawał  je podczas wigilijnego spotkania w klubie Lokator zorganizowanego przez partnera akcji Ostrołęcką Spółdzielnię Mieszkaniową.

paczki (48 z 61)

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17.0. Jako pierwszy głos zabrał przewodniczący OSM Dariusz Bralski, który złożył wszystkim życzenia i przedstawił program spotkania.

Rozpoczęto go od krótkiego przedstawienia jasełkowego pt. "Hanna z Betlejem", które przygotowały dzieci ze Świetlicy Wsparcia Dziennego "Gwarek". Następnie rozegrano kilka konkursów przygotowanych przez pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej. Dla zwycięzców przewidziano nagrody, w postaci książeczek i słodyczy. Po tych atrakcjach do świetlicy zagościł Mikołaj, by rozdać przygotowane wcześniej prezenty. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Dla wszytskich obecnych przewidziano też poczęstunek.

Paczki przygotowano dla 35 dzieci, które napisały listy do świętego Mikołaja i wysłały je do redakcji Rozmaitości Ostrołęckich.