Pomagamy Mikołajowi

Prezenty dotarły do Polaków na Litwę

Ponad czterdziestka dzieciaków z maleńkiej litewskiej wioski Butrymańce otrzymała od naszych darczyńców paczki z prezentami.Nasi wolontariusze odwiedzili szkołę w czwartek, 22 grudnia. 

mikolaj-litwa-6

Cała akcja miała miejsce dzięki zaangażowaniu siostry Michaeli Rak. Namówiła ona dzieci do napisania listów, a potem sama wysłała je do naszej Fundacji. Butrymańce to mała wioska, przy granicy z Białorusią. W większości zamieszkują ją Polacy. W listach nastolatki, bo takich była większość prosiły głównie o ubrania - kurtki, buty, swetry czy piżamy. Postanowiliśmy ich marzenia spełnić.

Dzięki zaangażowaniu kilkorga darczyńców szybko udało się zorganizować prezenty. O pomoc poprosiliśmy również wydawnictwo Znak, które przekazało nam książki wydane po polsku. W paczkach znalazły się również gry i słodycze.

W czwartek 22 grudnia, nasi wolontariusze Leszek i Sylwia pojechali załadowanym workami busem na Litwę, by prezenty przekazać.  Wszystkim, którzy nam pomogli, a szczególnie kilkorgu darczyńcom, Kasi i Wydawnictwo Znak – dziękujemy! Oto niezwykły reportaż z tej wizyty przygotowany przez Sylwię Zerę.