Pomagamy Mikołajowi

Nasza najlepsza szkoła na Kurpiach. Dzięki Łyse!

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Łysych po raz kolejny zorganizowały niedzielę z akcją Pomagamy Mikołajowi. Był kiermasz, koncert i Mikołaj. A wszystko dzięki naszej niezastąpionej Beacie Pisiak! DZIĘKUJEMY ŁYSE! 

IMG_5125

Relację znajdziecie na stronie szkoły: www.pglyse.pl. My przybliżymy Wam tylko część: 

Społeczność Publicznego Gimnazjum w Łysych oraz Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych razem z mieszkańcami Gminy Łyse, a nawet z gośćmi z powiatu ostrołęckiego, niedzielne popołudnie 10 grudnia 2017 r. spędziła na Koncercie Świątecznym, przygotowanym
w ramach akcji Pomagamy Mikołajowi.

Na scenie wystąpił Wojciech Dutkowski (wokal, gitara) oraz Wojciech Drężek (akordeon) - muzycy z zespołu „Droga na Ostrołękę”. Usłyszeliśmy kilka piosenek w świątecznych aranżacjach.  Swój występ mieli również uczniowie szkoły podstawowej oraz uczennice i absolwentki gimnazjum.

Kiedy na scenie rozbrzmiewały mikołajkowo-świąteczne utwory, tuż obok trwał kiermasz ozdób świątecznych. W tym roku dominowały stroiki, bombki, choinki w różnych bożonarodzeniowych wariacjach. Były też aniołki, kartki i gwiazdki. Wszystkie ozdoby przygotowali uczniowie przy
pomocy rodziców i nauczycieli, a także zaprzyjaźnione z nami osoby z Pracowni Artystycznej „Słodka Pasja” z Łysych, Świetlicy opiekuńczo - wychowawczej „Uśmiech Dzieci” z Łysych i Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Chatka Puchatka” w Łysych.