Pomagamy Mikołajowi

Młodzież pomaga Mikołajowi

Młodzież z ostrołęckich szkół promowała akcję "PomagamyMikolajowi.pl" w Światowy Dzień Wolontariatu, który od kilku lat obchodzimy 5 grudnia.

W akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 2 w Ostrołęce włączyli się w akcję "PomagamyMikolajowi.pl". W pierwszych tygodniach przedsięwzięcia informacje prezentowane były na stronie internetowej szkoły. W środę 5 grudnia młodzież z samorządu uczniowskiego przeprowadziła akcję promocyjną w centrum Ostrołęki. Mieszkańcy naszego miasta mogli dowiedzieć się więcej o możliwości pomocy dla dzieci z ubogich rodzin oraz spełnienia ich marzeń.

Młodzież podczas promocji mikołajowej akcji rozdawała materiały informacyjne, rozklejała plakaty i przekonywała mieszkańców naszego miasta, że warto pomagać!

W akcję włączyła się po raz kolejny nieco starsza młodzież z ZSZ nr 3, która pomaga w rozreklamowaniu akcji. Do akcji zgłasza się również wiele pojedynczych wolontariuszy, jak 13-letni Michał, który rozwiesza plakaty i chce, aby informacja dotarła do jak największej liczby darczyńców.

Wśród wolontariuszy są również niezastąpieni Dorota i Sylwek, którzy poświęcają swój czas, aby pomóc w przeczytaniu i zweryfikowaniu listów. W tym roku do akcji przystąpiło także Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ostrołęce, którego pracownicy pomagają w realizacji kolejnych zadań.

Wolontariusze są bardzo aktywni także w Internecie, a wśród nich Zuzia Radosna. To m.in. z jej profilu na facebooku można dowiedzieć się, na jakim etapie prac jesteśmy.