Pomagamy Mikołajowi

Co się udało

Co się udało

Akcja „Pomagamy Mikołajowi.pl” spełnia marzenia dzieci z Ostrołęki i regionu ostrołęckiego od dziewięciu lat. W tym czasie udało nam się dotrzeć do tysięcy rodzin, których sytuacja finansowa nie pozwalała na przygotowanie prezentów pod choinkę. Wraz z pomocą ludzi, którym los dzieci nie był obojętny sprawiliśmy, że w ich domach w święta Bożego Narodzenia zabrzmiał dawno nie słyszany śmiech.

O rozmiarach  naszej akcji niech świadczą liczby podane poniżej. Każda z nich to część uśmiechu jaki udało nam się ofiarować.

Nie było by akcji Pomagamy Mikołajowi, gdyby nie ludzie gotowi poświęcić własny czas i zaangażowanie, by pomóc. W zeszłorocznej edycji akcji w naszym sztabie na zmianę pracowało kilka osób. Przez wszystkie edycje było ich kilkanaście. Czytali, dzwonili, pakowali i rozwozili paczki.

Dodatkowe osoby pomagały przy wprowadzaniu listów do bazy danych oraz zamieszczeniu ich na stronie internetowej. Zaangażowały się też osoby pracujące w gminach – sprawdzały, które listy muszą być spełnione w pierwszej kolejności.

Niezwykle ważna jest promocja akcji, w którą każdego roku angażują się gwiazdy. Honorowymi przyjaciółmi zostali między innymi: Zakopower, Chłopcy Kontra Basia, Kabaret Młodych Panów, Julia Marcell i zespół Droga na Ostrołękę. Pomogły także Ewa Chodakowska i Kasia Nosowska.

kolaż autografy 1Nie spełnilibyśmy ponad trzech tysięcy listów, gdyby nie darczyńcy, którzy otwierając swoje serca realizowali kolejne listy. Większość paczek pochodziła od zwykłych ludzi, nie tylko z naszego kraju.

mapaKażdego roku w akcję włączają się też firmy i instytucje. Naszymi partnerami są między innymi Fundacja Drabina Rozwoju, Stora Enso, i empik. W zeszłym roku zaangażowaliśmy także firmę Energa i JBB w Łysych.

Każdego roku w pomocy akcji Pomagamy Mikołajowi.pl biorą udział także restauracja Cztery Pory Roku z Łomży, Hostel Fabryka z Warszawy oraz Fundacja Drabina Rozwoju, gdzie darczyńcy mogą zostawiać paczki.

Share